Tarihçe

Grubun temelleri Cuma Yiğit tarafından 1978 yılında atılmıştır. Grup şirketleri arasında İnşaat sektörü başta olmak üzere Otomotiv, Gayrimenkul ve Gıda sektörlerinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Grup 1994 yılında Malaya Et Balık kurumunu özelleştirmeden satın alarak modern bir tesisle et üretimi faaliyetine devam etmektedir.

2010 yılında Bölgenin en kapsamlı özel sektör yatırımını tamamlayan firma Elazığ'da yüksek kalite standartları ile hastane inşa etmiş olup, Hastane Medical Park'ın işletmeciliğinde faaliyetlerini sürdürmektedir.İnşaat sektöründe faaliyetlerini Fortis, Otomotiv sektöründeki faaliyetlerini Mercedes-Benz Yiğitler firması bünyesinde sürdürmektetedir. 

İnşaat sektöründe Türkiye çapında önemli modern yaşam alanları, fabrikalar ve hastane tesisleri inşa etmiş olup kaliteden ödün vermeden faaliyetlerini sürdürmektedir. 2014 yılında İstanbul'da yatırım yapmak üzere Basın Ekspres bölgesinde Fortis İstanbul projesini hayata geçirmiştir ve Kadıköy'de Karma Yaşam Projesi olan Fortis Yeni Kadıköy projesini de hayata geçirmiştir.